Бджолиний пилок. Властивості і застосування бджолиного пилку.

Бджолиний пилок

Бджолиний пилок – це один з найцінніших і корисних продуктів бджільництва поряд з прополісом і маточним молочком. Запилюючи квітку, бджола чіпляє на свої волохаті ніжки його пилок вироблювану пильником і несе у вулик. Існує технологія, що дозволяє бджолярам збирати квітковий пилок.

Бджолиний пилок. Властивості і застосування бджолиного пилку.

Вона накопичується у спеціальному лотку, куди бджола випускає частина принесеної пилку. І завдяки бджолам ми з вами можемо користуватися цим чудовим продуктом.

Бджолиний пилок має в своєму складі величезна кількість корисних речовин. Вона містить всі потрібні людському організму незамінні амінокислоти, всі відомі вітаміни, цінні мінерали і протеїни.

Корисні властивості бджолиного пилку

Велика кількість калію і рутина у складі пилку підтримує серцеву діяльність і зміцнює стінки судин. Завдяки цьому бджолиний пилок – це відмінний засіб для профілактики і лікування серцево-судинних захворювань. Квітковий пилок має антибактеріальну дію, завдяки особливим речовинам, що знаходяться в ній. Це запускає потужний механізм протидії імунної системи вірусам і бактеріям.

Користь бджолиної обніжки просто неоціненна при фізичному виснаженні організму, при відновленні після затяжних серйозних хвороб та анемії. Завдяки входить в неї залозу, рівень гемоглобіну швидко приходить в норму. У період поширення епідемії простудних захворювань і грипу рекомендують приймати квітковий пилок в якості профілактики, оскільки вона володіє імуномодулюючими властивостями.

Квітковий пилок прибирає склеротичні бляшки на стінках судин і перешкоджає їх утворенню, нормалізуючи кількість ліпідів у крові. Це робить її відмінним антисклеротичну дію. Завдяки застосуванню бджолиної обніжки у людей, що страждають гіпертонією, дуже м'яко знижується кров'яний тиск. Це природне засіб дає прекрасні результати в лікуванні основних захворювань серцево-судинної системи, знімає головний біль і усуває запаморочення. Бджолиний пилок також є всесвітньо визнаним засобом для лікування і профілактики чоловічих захворювань. Для отримання детальної інформації про користь бджолиного пилку для чоловіків дивіться тут - Бджолиний пилок для чоловіків, її користь для чоловічого здоров'я.

Після всіляких операцій загоєння і регенерація тканин відбувається в прискорених темпах при поєднанні бджолиного пилку і маточного молочка. Застосовуючи фітопрепарати в лікуванні різних хвороб, квітковий пилок підсилює їх дію та ефективність. Поєднання продукти бджільництва з бджолиним пилком люди зцілюються від хронічних і гострих форм хвороб бронхолегеневої системи.

Люди, що дотримують дієту в надії схуднути, не завжди враховують той факт, що в цей час вони недоотримують потрібних організму поживних речовин, вітамінів, мікроелементів та ін. У зв'язку з цим організм зазнає патологічні зміни. Вони втрачають м'язову масу і мають шанс просто в один «прекрасний» момент просто захворіти, так і не досягнувши бажаного результату. Беручи бджолиний пилок в період посту, заняття лікувальним голодуванням або дотримуючи дієту, запобігає розпад білкових структур в організмі, але при цьому жирових відкладень стає набагато менше.

Застосування бджолиного пилку

Лікування бджолиним пилком показало свою ефективність і перевірено як лікарями нетрадиційної медицини, так і традиційної спрямованості і використовується при таких захворюваннях.

Захворювання серцево-судинної системи

Бджолиний пилок. Властивості і застосування бджолиного пилку.

 • Ішемічна хвороба серця
 • Порок серця
 • Кардіоневроз
 • Міокардіодистрофія
 • Анемія
 • Гіпертонія
 • Атеросклероз

Захворювання органів травлення

 • Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки
 • Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю
 • Запори
 • Діарея

Захворювання нервової системи

 • Неврози астенічного походження
 • Депресії
 • Загальна слабкість і занепад сил

Імунна система

 • ГРЗ
 • ОРР
 • ГРИП

Також ефективно лікується

 • Ожиріння
 • Алергія
 • Поліпшується діяльність сітківки ока
 • Захворювання печінки
 • Астма
 • Простатит

Бджолиний пилок при цукровому діабеті

Бджолиний пилок багатий на вітамін B1 (Тіамін), який допомагає в профілактиці і лікуванні діабету. Що ще більш важливо, що цей продукт бджільництва містить нікотинову кислоту (нікотинамід), який також використовується в лікуванні цукрового діабету і пов'язаних з ним ускладнень, таких як діабетична полінейропатія і мікроангіопатія. Бджолиний пилок багата антиоксидантами, які допомагають знизити високий рівень холестерину і рівень цукру в крові. Однак ви не повинні приймати бджолиний пилок, якщо у вас чутливість до укусів бджіл, тому що алергічна реакція може бути смертельною. Ще хочеться відзначити, що бджолиний прополіс, містить бджолиний пилок, може бути корисним з метою запобігання проблем з нирками, пов'язаними з діабетом (діабетична нефропатія). Перш ніж почати приймати бджолиний пилок вам слід проконсультуватися з вашим лікарем, з яким ви зможете скоригувати дозування.

Бджолиний пилок приймається при строгому дотриманні дозувань протягом 2 – 3 тижнів. Потім необхідно зробити паузу. Прийом можна повторювати кілька разів у році. Застосування бджолиного пилку необхідно починати обережно з маленьких порцій, щоб перевірити організм на алергічні реакції на пилок зустрічаються не так часто. Квітковий пилок можна купувати в чистому вигляді і потім готувати її, змішуючи з іншими інгредієнтами використовуючи спеціальні рецепти як дітям, так і дорослим, а можна купувати натуральні препарати перевірених виробників, які вже зарекомендували себе.

Зберігати бджолиний пилок у чистому вигляді необхідно не більше 2 років, в меду не більше 5 років. Краще в холодильнику або в приміщенні, де температура не більше 20°C.

Схожі статті: