Атеросклероз - причини, симптоми, методи лікування

Дослідження показують, що атеросклероз є складним захворюванням, яке може початися ще в дитячому віці. Ця хвороба протікає повільно протягом тривалого періоду часу.

Атеросклероз - причини, симптоми, методи лікування

З віком прогресування атеросклерозу прискорюється, наші артерії закупорюються бляшками бляшками, стають твердими і вузькими. Причини атеросклерозу до кінця не вивчені, але є ряд речей здатних прискорити прогрес захворювання.

Причини виникнення атеросклерозу

Холестерин є органічною сполукою, життєво важливим для функціонування організму. Він входить до складу клітинних мембран тіла, бере участь у виробленні гормонів і захищає нервові тканини.

Існує два основних види холестерину:

 1. Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ);
 2. Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ).

Вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів може призвести до високого рівня ЛПНЩ — «поганого холестерину». Цей холестерин надходить з печінки в нужденні в ньому клітини. При надмірному його надходження в клітини, ЛПНЩ здатний накопичуватися на стінках артерій у вигляді відкладень (бляшок). Внаслідок цього з часом протока судини сильно звужується або може навіть бути повністю перекритий, що зупинить кровопостачання.

за Причиною атеросклерозу може стати регулярне і надмірне споживання таких продуктів: печиво, торти, вафлі, фаст-фуд, жирна свинина, ковбаси, оброблене м'ясо, вершкове масло, креми та інші продукти.

Відсутність регулярних фізичних вправ, ожиріння і вживання надмірної кількості алкоголю може збільшити рівень холестерину ЛПНЩ у вашому організмі, що неодмінно позначиться на вашому стані здоров'я і викличе ряд неприємних і навіть небезпечних для життя симптомів атеросклерозу.

Куріння

Куріння може пошкодити стінки артерій, внаслідок чого тромбоцити злипаються в місці ушкодження, в спробі відновити їх. Це може призвести до звуження ваших артерій. Куріння також знижує здатність крові постачати киснем ваш організм, що збільшує шанси на формування згустків крові.

Високий кров'яний тиск

Якщо у вас високий кров'яний тиск (гіпертонія), це може пошкодити ваші артерії аналогічно сигаретному диму. Артерії призначені для перекачування крові при певному тиску. Якщо це тиск перевищено, стінки артерій будуть пошкоджені.

за Причиною високого кров'яного тиску може бути:

 • Надмірна вага;
 • Вживання надмірної кількості алкоголю;
 • Стрес;
 • Куріння;
 • Відсутність фізичних навантажень.

Цукровий діабет

Якщо ви погано контролюєте цукровий діабет 1 або 2 типу, надлишок глюкози в крові може привести до пошкодження стінок ваших артерій.

Читайте також про восьми природних засобах для лікування діабету.

Ожиріння

Надмірна вага або ожиріння безпосередньо не стає причиною виникнення атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, але він може призвести до певних наслідків, які в підсумку і збільшують ризик розвитку атеросклерозу.

зокрема, з надмірною вагою або ожирінням люди:

 • Схильні до підвищеного ризику розвитку високого кров'яного тиску;
 • Як правило, мають більш високий рівень холестерину в результаті надмірного споживання продуктів з високим вмістом жирів;
 • Схильні до підвищеного ризику розвитку другого типу цукрового діабету.

Алкоголь

Вживання надмірної кількості алкоголю може викликати підвищений кров'яний тиск (гіпертонію) і підвищений рівень холестерину в крові, що може стати причиною атеросклерозу і серцево-судинних захворювань.

Спадковість

Якщо у вас є близький родич (батько, брат або сестра) з атеросклерозом і серцево-судинними захворюваннями, ймовірність розвитку таких хвороб у вас в два рази вище в порівнянні з іншими людьми.

Забруднення повітря

Останні дослідження показують, що забруднення повітря, зокрема, автомобільні вихлопні гази, можуть стати причиною атеросклерозу і прискорити прогресування цієї хвороби.

Симптоми атеросклерозу

Атеросклероз - причини, симптоми, методи лікуванняСимптоми атеросклерозу - це просто набір проявів різних захворювань, викликаних самим атеросклерозом.

Атеросклероз зазвичай не має ніяких симптомів до тих пір, поки кровообіг не стає обмеженим чи не блокується, що призводить до серцево-судинних захворювань (ССЗ). Тип серцево-судинних захворювань та пов'язані з ними симптоми залежать від того, де виникає закупорка.

Симптоми атеросклерозу — це різні симптоми захворювань, спричинених самим атеросклерозом.

До патологічних станів, викликаних атеросклерозом можна віднести:

 • Захворювання периферичних артерій;
 • Стенокардія;
 • Аневризма;
 • Інфаркт;
 • Інсульт.

Патологічні стани та їх симптоми описані нижче.

Захворювання периферичних артерій

Захворювання периферичних артерій (захворювання периферичних судин) є станом, який виникає при блокуванні ваших артерій кінцівок (у більшості випадків у ногах).

Найбільш поширеним симптомом захворювання периферичних артерій є біль в ногах (див. Захворювання судин кровоносної системи). Зазвичай, в одному або обох стегнах, сідницях або литках ніг.

Біль може бути подібна болю при судомах і може бути присутнім відчуття тяжкості в м'язах ніг. Біль не постійна, вона виникає і вщухає. Біль може ставати сильнішими під час навантажень на ноги при ходьбі, присідання, біг, підйом по сходах і ін

Перерахуємо також інші симптоми захворювання периферичних артерій:

 • Слабкість або оніміння в ногах;
 • Незагойні виразки на ногах або ступнях ніг;
 • Зміна кольору шкіри на ногах;
 • Випадання волосся на ногах;
 • Потовщення нігтів;
 • Еректильна дисфункція (імпотенція).

Стенокардія

за Причиною стенокардії стає недостатнє надходження крові до серця.

Найбільш поширеним симптомом стенокардії є відчуття болю чи дискомфорту в грудях. При болях у грудях може виникати відчуття здавлювання і тяжкості, біль може бути тупим і зазвичай проходить протягом декількох хвилин.

Біль може поширюватися від грудей на лівій руці, шиї, щелепи і назад. Це зазвичай відбувається в наслідок періоду фізичної активності або емоційного стресу. У деяких випадках біль може виникнути під час холодної погоди або після прийому їжі.

Деякі люди, які страждають стенокардією, можуть також відчувати такі симптоми:

 • Задишка;
 • Погане самопочуття;
 • Втому (постійне відчуття втоми);
 • Запаморочення;
 • Блювання;
 • Занепокоєння.

Симптоми стенокардії іноді називають нападами стенокардії.

Схожі статті: