Антибіотики при вагітності

Антибіотики при вагітностіЯк тільки жінка розуміє, що у неї буде дитина, вона з великою обережністю починає ставитися до будь-яких таблеток, тим більше, до антибіотиків. Це правильно, тому що у всіх ліків є побічні явища. Але, коли не можна обійтися без ліків, наприклад, при інфекційному захворюванні, тоді доводиться лікуватися, у тому числі, антибіотиками. Антибіотики при вагітності не так страшні, як багато хто думає. Потрібно просто знати, що є групи препаратів, які за рекомендацією лікаря можна приймати майбутнім мамам.

Антибіотики — це біологічно активні сполуки, які згубно впливають на бактерії та інші мікроорганізми. Це грибкове освіта, яку створила природа, давши людству потужний інструмент для боротьби з інфекційними процесами в організмі. Людина навчилася синтезувати ці речовини і отримувати, поряд з натуральними препаратами, напівсинтетичні і синтетичні антибіотики. У них різний спектр дії, одні вбивають бактерії, інші мікроби, треті мікроби тільки певної групи. Тому призначення антибіотиків лежить в компетенції лікаря, самолікування загрожує небезпечними наслідками, особливо для вагітних.

Потрібно пам'ятати про те, що застуда під час вагітності може бути і вірусної, а проти вірусів антибіотики безсилі, тому ідеальний варіант — це виявлення збудника захворювання і визначення його чутливості до певного препарату. Лікар так і зробить, щоб не нашкодити здоров'ю жінки і малюка, він випише рецепт на антибіотик тільки за результатами аналізу. І це буде низка ліків з групи пеніциліну, деякі види цефалоспоринів і макролідів.

На питання, які антибіотики можна при вагітності приймати, можна відповісти: це Оксацилін, Ампіцилін, Цефазолін, Еритроміцин, Азиртомицин. Лікарі призначають їх без побоювань і, більш того, рекомендують самостійно не знижувати дозу, оскільки таке лікування може виявитися неефективним. Адже препарат розрахований на повне придушення інфекції, а для цього його потрібно саме стільки, скільки прописує лікар.

Прийняті антибіотики при вагітності не впливають на спадковий (генетичний) апарат, боятися, що вони викличуть вроджені аномалії плоду, не слід. Але якщо їх приймати без медичного контролю, то можна порушити формування нирок, зубів, слуху у дитини, тому обережність жінкам у період вагітності не завадить.

Схожі статті: