Ананасовий сік - користь для здоров'я

Ви любите ананасовий сік за його особливий, ні з чим не порівнянний смак? Але чи знаєте ви, що крім своїх неперевершених смакових якостей, натуральний ананасовий сік дуже корисний для здоров'я?

Ананасовий сік - користь для здоров'я

Ви знаєте, що завдяки тому, що ананасовий сік дуже солодкий, добросовісні виробники соків практично ніколи не додають в нього шкідливий для здоров'я цукор, що дає можливість нам з вами не нишпорити в пошуках 100% ананасового соку без добавок. Насправді, єдиним речовиною, зазвичай додаються до цього соку, є аскорбінова кислота, також відома як вітамін С. Цей компонент допомагає зберегти колір і аромат ананасового соку. Якщо ви віддаєте перевагу сік без усіляких добавок, ви завжди можете віджати його самостійно. Тим не менш, при покупці готового соку, переконайтеся, що ви купуєте дійсно якісний і натуральний продукт.

Корисні компоненти в ананасовому соку

Одна 240 мл чашка ананасового соку без цукру вміщує в собі близько 130 калорій, 33 мг кальцію і 30 мг магнію. Навіть без додавання аскорбінової кислоти, він містить 25 мг вітаміну С, що становить третину від рекомендованої добової норми для жінок (75 мг), і більше 25% для чоловіків (90 мг). Він також містить 0,78 мг заліза, що складає близько 10% від рекомендованої добової норми для дорослих чоловіків (рекомендована добова норма для жінок набагато вище - 18 мг).

Але це лише мала частина всієї користі ананасового соку. Читайте далі, щоб дізнатися більше про це універсальний продукт.

1. Протизапальні властивості

Ананас є єдиним великим дієтичним джерелом бромелайна – ферменту, що розщеплює білки і жири частково. Незважаючи на те, що цей фермент знаходиться в найбільшій концентрації в серцевині плоду, його також можна виявити в солодких частинах ананаса і в його соку. Бромелайн володіє протизапальними властивостями, що робить його корисним у лікуванні спортивних травм і болю, викликаних ними.

2. Протиракові властивості

Дослідження показують, що бромелайн є агентом, що володіє потенціалом для ефективної боротьби з раковими пухлинами. Вчені висунули припущення, що цей компонент потужно доповнює і підсилює дію хіміотерапії у придушенні зростання ракових клітин. Він також містить бета-каротин, що охороняє від розвитку раку простати і, можливо, раку товстої кишки. Звичайно, необхідні подальші масштабні дослідження, аби виявити всі переваги бромелайна, що є складовою частиною ананасового соку.

3. Ананасовий сік – користь для серця

Ананасовий сік - користь для здоров'яАнанас - джерело бромелайна

Вітамін С, присутній в значній кількості в ананасовому соку також може допомогти захистити від серцево-судинних захворювань. Ряд досліджень, серед яких одне проводилося у Фінляндії, а інше в Китаї – показують, що споживання великої кількості вітаміну С призводить до зниження ризику розвитку ішемічної хвороби серця. Крім того, ризик розвитку раку і серцево-судинних захворювань знижується, коли в раціоні харчування присутня велика кількість клітковини.

4. Профілактика катаракти

Вітамін С відіграє важливу роль у захисті зору. Недавнє дослідження показало, що підвищене споживання вітаміну С знижує ризик розвитку катаракти – помутніння кришталика, що призводить до сліпоти. Вчені вважають, що ананасовий сік є гарним профілактичним засобом захворювань очей.

5. Покращує репродуктивну функцію

Ананасовий сік містить кілька корисних вітамінів і мінералів, серед яких вітамін С, бета-каротин, мідь, цинк і фолієва кислота. Багато з цих компонентів можуть допомогти поліпшити репродуктивну функцію як у чоловіків, так і у жінок.

6. Профілактика астми

Ананаси також є хорошим джерелом бета-каротину, який у процесі травлення перетворюється в активний вітамін А. В той час як дослідження знаходяться ще на ранніх стадіях, ряд досліджень показує, що бета-каротин може знизити ризик розвитку вправа індукованої астми.

7. Лікування остеоартриту

Деякі дослідження показують, що завдяки протизапальним властивостям бромелайна, ананасовий сік може бути корисний у лікуванні остеоартриту.

Підіб'ємо підсумок

Користь ананасового соку безперечна, як і його чудовий смак! Ви можете знайти його в упаковках та банках на полицях продуктового магазину, або можете приготувати в домашніх умовах. Як і при вживанні будь-якого соку, важливо знати міру.

Схожі статті:

 • Можна видавлювати прищі або це шкідливо для здоров'я

  Прищі – досить поширене, неприємне явище, яке виникає в будь-якому віці. Можна видавлювати прищі або все-таки це не таке вже й безпечне заняття для нашого здоров'я? Можна, але не варто. Чому? Є к...

 • Синтетичні вітаміни шкоди для вашого здоров'я

  На сьогоднішній день питання додаткового джерела вітамінів дійсно актуальне. Це пов'язано на пряму зі значним збідненням грунтів, на яких ростуть овочі, фрукти і злаки. У зв'язку з цим, навіть до...

 • Масло зародків пшениці для особи - здоров'я вашої шкіри

  Прийнято вважати, що масло пророщеної пшениці застосовується виключно в їжу в якості добавки підтримує і відновлює здоров'я. Масло зародків пшениці для обличчя і шкіри всього тіла людини дуже ефе...

 • Користь шоколаду для здоров'я - науково доведена

  наступного разу, коли ви будете їсти шоколад, відчуття провини вже не буде. Незважаючи на те, що шоколад має не найкращу репутацію, у зв'язку з мільйонами його шанувальників, які мають не самий і...

 • Шавлія - властивості і користь для здоров'я

  Історія використання шавлії в кулінарії і медицині надзвичайно довга. Ще в Стародавньому Єгипті він користувався великою популярністю за здатність виліковувати безпліддя. Педаний Діоскорид, грець...