Абузусная головний біль - причини і лікування

При виникненні головного болю, більшість з нас відкривають свою аптечку або йдуть у місцеву аптеку в пошуках знеболюючих ліків, здатного позбавити нас від хворобливих симптомів. Зазвичай все лікування зводиться до прийому знеболюючих засобів на основі ацетамінофену (парацетамол), ібупрофену, аспірину або препаратів, що містять кофеїн. Абузусная головний біль (лікарська головний біль може бути результатом неправильного прийому цих препаратів.

Абузусная головний біль - причини і лікування

У той час як знеболюючі засоби можуть полегшити ваш стан при головному болю, їх необхідно приймати з обережністю, оскільки вони насправді можуть не тільки не поліпшити ваш стан, але і погіршити його в тому випадку, якщо вони будуть прийняті неправильно. Надмірне або неправильне використання знеболюючих, наприклад, коли людина приймає їх у більшій кількості або довше за часом, ніж це рекомендовано в інструкції, може призвести до розвитку абузусной головного болю.

Після повної відмови від прийому анальгетиків, у вас може виникнути погіршення симптомів лікарської головного болю, що може спонукати вас почати приймати ще більше медикаментів, що призводить тільки до іншого головного болю і бажанням приймати більше ліків – виникає «порочне коло». Цикл може тривати до тих пір, поки ви не почнете страждати від хронічних головних болів, які по своїй силі і інтенсивності перевершують звичайні головні болі і виникають набагато частіше.

Зловживання знеболюючими засобами створює перешкоду для нормальної роботи мозкових центрів, які регулюють потік больових сигналів, що призводить до погіршення головного болю.

Виникнення абузусной головного болю найбільш часто виникає при прийомі препаратів, що містять кофеїн, який часто додають в багато знеболюючі засоби, щоб прискорити дію інших інгредієнтів. Хоча наявність кофеїну в знеболюючих препаратах може бути корисним, поєднання прийому цих засобів з споживанням кофеїну з інших джерел (кава, чорний чай, прохолодні напої або шоколад) робить вас більш уразливими для розвитку абузусной головного болю.

На додаток до лікарської головного болю, надмірне використання знеболюючих засобів може призвести до залежності і більш інтенсивного болю при закінченні прийому цих препаратів і можливим серйозним побічним ефектам. Необхідно також пам'ятати, що прийом знеболюючих засобів вбиває ваші емоції і притуплює розум.

У кого найбільш часто розвивається абузусная головний біль?

У будь-якої людини, що страждає головними болями напруги, мігренню або трансформованими мігрені, можуть розвинутися абузусные головні болі, у тому випадку, якщо людина зловживає певними лікарськими засобами.

Які препарати стають причиною абузусной головного болю?

Багато часто використовувані знеболюючі засоби при тривалому прийомі і прийомі у великих дозах, можуть викликати лікарські головні болі. Препарати, які колись вважалися безпечними найбільш часто стають винуватцями розвитку цього виду головного болю. До них відносяться:

  • Аспірин.
  • Протизастудні ліки, що застосовуються при ГРЗ, ГРВІ, грипі, синуситі, бронхіті та ін
  • Ацетамінофен (Парацетамол).
  • Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як Алив.
  • Седативні і снодійні
  • Кодеїн і відпускаються за рецептом препарати, що володіють слабким наркотичним ефектом.
  • Лікарські засоби від головного болю, що містять кофеїн (наприклад, Анацин, Экседрин).
  • Препарати, що містять ерготамін, такі як Кафергот, Мигергот, Эргомар, Bellergal-S, Bel-Phen-Ergot S, Phenerbel-S, Ercaf, Wigraine і Cafatine PB.
  • Знеболюючі засоби, що містять буталбитал (наприклад, Goody's Headache Powder, Supac, Фиоринал, Фиорицет).

В той час як прийом невеликої кількості цих препаратів в тиждень може бути безпечним і ефективним, більш тривалий прийом цих ліків може призвести до розвитку постійної незначного головного болю (див. Постійна головня біль).

Більш частий прийом цих засобів або прийом їх у великих дозах не рекомендується, тому що шкідливі компоненти препаратів негативно позначаються на здоров'я людини, а також можуть погіршити головний біль і привести до хронічної формі головних болів.

По темі: Головний біль в ділянці лоба та очей, в скронях і потилиці.

Лікування абузусной головного болю

Як правило, припинення прийому лікарських засобів або поступове скорочення дози прийому призведе до більш легкому контролю головного болю. Лікар може запропонувати вам записувати симптоми головного болю, а також її частоту і тривалість.

Деяким людям, можливо, буде потрібно проводити детоксикацію» у більш ретельно контрольованих медичних умовах. Людям, які приймають великі дози седативних снодійних, препаратів від головного болю, що містять компоненти, які надають седативний ефект, або препаратів, які чинять слабкий наркотичний ефект, таких як Кодеїн або Оксикодон, можливо, потрібно лягти в лікарню на стаціонарне лікування для детоксикації та відновлення під постійним наглядом лікарів.

На жаль, для багатьох людей, які страждають щоденними хронічними головними болями, детоксикація протягом перших декількох тижнів призводить до збільшення сили і інтенсивності головного болю. У зв'язку з цим, лікування в стаціонарі є важливою умовою для повного відновлення організму людини.

Після відновлювальних процедур, абузусные головні болі повністю зникають, внаслідок чого головний біль може проявлятися, як і раніше – час від часу.

Читайте також: Засоби від головного болю - що можна, а чого не можна.

Як запобігти розвиток абузусных головних болів?

Ви можете запобігти виникненню абузусных головних болів шляхом обмеження прийому знеболюючих засобів – приймайте їх тільки при крайній необхідності. Не використовуйте їх частіше, ніж раз або два рази в тиждень, особливо якщо ваш лікар не рекомендував вам прийом цих препаратів із зазначенням певних доз та тривалості застосування.

Крім того, під час прийому знеболюючих засобів (особливо, якщо вони містять кофеїн), уникайте вживання кави, чорного чаю, коли, шоколаду та інших продуктів, що містять кофеїн. Пам'ятайте, що крім знеболюючих засобів, ви можете використовувати деякі з народних засобів від болю, а також гомеопатичні засоби, про які ви можете дізнатися тут – Лікування болю гомеопатією.

Схожі статті: