9 продуктів поліпшують здоров'я

Linda Milo Ohr, яка пов'язана з Institute of Food Technologists, склала список з 9 особливих продуктів, які покращують здоров'я.

9 продуктів поліпшують здоров'я

Їх можна використовувати як доповнення до вашого щоденного раціону з метою поліпшення загального стану здоров'я. Вона пояснює, що ці продукти мають корисними властивостями, які виходять за рамки їх поживної цінності». Смачно і корисно – ці два моменти присутні у кожному з цих продуктів, що робить їх дуже привабливими для будь-якої людини. Отже, давайте познайомимося з ними.

Продукти поліпшують здоров'я

1. Насіння чіа9 продуктів поліпшують здоров'я

Крім того, що насіння чіа містять у своєму складі велику кількість омега-3 жирних кислот, вони також багаті кальцієм, антиоксидантами, різними вітамінами і мінералами. Виявляється, що мелені насіння чіа легше засвоюються і мають більшу поживну цінність, ніж цільні зерна.

2. Лляне насіння

9 продуктів поліпшують здоров'яТаким, вкрай корисним продуктом, поліпшує здоров'я, є всім відомі насіння льону, постачають наш організм омега-3 поліненасиченими жирними кислотами, антиоксидантами і харчовими волокнами. Насіння льону також мають у своєму складі нестероїдні рослинні з'єднання під назвою фітоестрогени, які покращують роботу серцево-судинної системи. Дослідження вчених показали, що лляне насіння сприяє зниженню рівня «поганого» холестерину в крові. Крім вживання лляного насіння, в салати також можна замість рослинного масла, додати дуже корисне лляне масло.

3. Насіння соняшнику9 продуктів поліпшують здоров'я

Багато людей люблять погризти соняшникове насіння, але не всі з них знають, що ці насіння володіють безліччю корисних властивостей і приносять користь для здоров'я. Вони рясніють мононенасиченими і поліненасиченими жирами, харчовими волокнами, протеїнами і антиоксидантами. Насіння соняшнику також мають у своєму складі фітохімічні речовини, що є сполуками, які сприяють зміцненню імунної системи і допомагають боротися з раковими захворюваннями.

4. Гарбузове насіння

9 продуктів поліпшують здоров'яНасіння гарбуза часто використовуються в якості смачної закуски і добавки до салатів. Ви самі можете посмажити їх на сковороді або ж можете купити їх вже приготованими. Однак, щоб отримати велику користь для здоров'я, насіння гарбуза необхідно вживати в сирому вигляді. Ви можете з'їсти сирі насіння прямо з гарбуза. Читайте про те, чому так корисні сирі продукти.

Гарбузове насіння містять протеїни, харчові волокна і безліч мінералів, до яких можна віднести магній, марганець і фосфор.

5. Чорниця9 продуктів поліпшують здоров'я

Ягоди чорниці є багаті антиоксидантами, харчовими волокнами, вітамінами та мінералами. Завдяки особливим властивостям, ягоди чорниці перешкоджають процесам старіння і володіють протипухлинною активністю. Саме за це, чорниця так цінується у всьому світі (там, де вона росте). Дослідження показали, що чорниця сприяє зниженню кров'яного тиску і зменшення артеріальної жорсткості. Читайте – Чорниця допомагає від тиску.

За словами Тома Пейна, фахівця з Highbush Blueberry Council (USHBC) США, Фолсом, Каліфорнія – «споживачі бачать чорницю, додану в продукти харчування, в якості інгредієнта, який надає позитивний вплив на здоров'я серця, поліпшує зір і пам'ять, перешкоджає старінню і розвитку раку».

6. Ягоди асаї

9 продуктів поліпшують здоров'яДані ягоди відносяться до продуктів, що поліпшує здоров'я не з проста. Якщо подивитися на співвідношення поліненасичених жирних кислот, то стає ясно, що ягоди асаї схожі в цьому відношенні з оливковою олією. Ягоди асаї, містять у своєму складі антоціани, що допомагають боротися із запаленням і поліпшують пам'ять. Вони сприяють регуляції рівня цукру в крові і володіють протипухлинною активністю. Читайте також – Антиоксидант в оливковій олії вбиває ракові клітини протягом години.

7. Вишня звичайна

Ягоди вишні містять у своєму складі значну9 продуктів поліпшують здоров'я кількість антиоксидантів і антоціанів, що наділяє її потужними протизапальними, протираковими і перешкоджають старінню властивостями. Було проведено дослідження за участю велосипедистів, де вишневий концентрований сік виявився вкрай корисним після велокросу. Він допоміг зменшити запалення, викликане сильним фізичним навантаженням. Також було відзначено, що вишневий концентрований сік допоміг прискорити час відновлення їх організмів.

8. Журавлина

9 продуктів поліпшують здоров'яДобре відома користь ягід журавлини для здоров'я сечостатевої системи. Ця ягода володіє вираженими протизапальними і антибактеріальними властивостями. Журавлина постачає наш організм масою антиоксидантів, позитивно позначається на діяльності серцево-судинної системи і є відмінним засобом гігієни порожнини рота.

9. Авокадо9 продуктів поліпшують здоров'я

Авокадо є просто фантастичним універсальним фруктом – дуже смачним і вкрай корисним для здоров'я. Він містить велику кількість «корисних жирів (мононенасичених жирів, які допомагають знизити рівень «шкідливого» холестерину в організмі і сприяють підтримці здоров'я серця. Можна вживати свіжі плоди, так і додавати в салати або пити масло авокадо.

Це лише деякі з плодів і насіння, які можна віднести до продуктів, поліпшує здоров'я. Вживання різноманітних фруктів, насіння, горіхів та овочів має важливе значення для повноцінного функціонування організму, особливо в сирому вигляді.

Схожі статті: