Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ruВиростити цибулю-порей з першого разу у мене не вийшло. То насіння були не дуже хороші, то мої руки не так взялися за справу. Як би те ні було, але в перший рік проросло тільки одне насіннячко, і виріс один-єдиний, не дуже великий порей. На наступний рік я купила нові насіння сорту Карантанський і знову взялася за вирощування розсади.

Насіння цибулі-порею рекомендується замочувати перед сівбою на один - три дні. Я замочила свої насіння в двадцятих числах лютого. Можна було і пізніше, але після торішньої невдачі я вирішила підстрахуватися - якщо раптом не проростуть, у мене буде час посадити другу порцію.

Через добу трохи подсушила насіння в паперовій серветці.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

І посадила в пластикову коробочку, накривши прозорою плівкою. В такому міні-парничку насіння проростає дуже дружно. Коробочку поставила в тепле місце (20-23 градуси). І стала чекати сходів.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

На сьомий день з'явилися зелені петельки цибулі, зовсім такі ж, як і у ріпчастої.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

Пророслий цибулю-порей потрібно поставити в світле, трохи прохолодне місце. Я його тримаю на самій нижній полиці мого стелажа. Вдень там температура тримається близько 18-20 градусів, вночі на кілька градусів нижче. В таких умовах мій цибулька швидко набирається сил.

Приблизно через місяць він уже зовсім гарненький і міцний. У цей час потрібно обережно поливати теплою водою, головне, не залити.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

Перед висаджуванням розсади порею в грядку потрібно гарненько загартувати її на свіжому повітрі. Я зазвичай вже з квітня тримаю всю розсаду на вулиці, прикриваючи тільки на ніч.

Лук-порей бажано розсадити по окремим невеликим контейнерів. Тоді до моменту висадки в грунт розсади у розвинуться міцні корінці.

На грядку цибулю-порей висаджують, починаючи з половини травня, трохи підрізавши кінчики зелених листочків. Добре загартованої розсаді не страшні можливі весняні похолодання. Вік розсади до цього часу повинен бути не менше 60 - 70 днів.

протягом усього літа потрібно регулярно поливати і прополювати посадки порею. Спочатку здається, що порей зовсім не росте. І ріпчасту цибулю набагато випереджає його.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

Але в серпні цибулю-порей вже дуже великий, потихеньку смикаємо і ріжемо у салати.

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

А до кінця літа раптом помічаєш, що порей стає просто гингантом. А смачний….

Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

У жовтні можна прибирати такий гарний урожай. Обрізаємо волохаті коріння і вештаються вже грубі зелене листя. Стебла складаємо в пакети і - в холодильник.

Здавалося, що так багато цибулі неможливо з'їсти. Але наша велика родина чудово з цим справляється: до середини січня залишилося лише кілька штучок.

Що ж, наступного року обов'язково знову будемо ростити такі смачні хрусткі вітаміни.

Схожі статті:

 • Айстри багаторічні, сентябринки, октябринки, вирощування і догляд - YavDerevne.ru

  Пухнасті кущі багаторічної айстри можна побачити практично в кожному палісаднику. Пізно восени, коли майже всі квіти вже давно відцвіли, дрібні квіточки айстри продовжують прикрашати наші ділянки...

 • Волошки садові, вирощування і догляд - YavDerevne.ru

  Волошка дуже невибагливий, прекрасно росте і без особливого догляду. Садити волошка потрібно на відкритому сонячному місці в одиночних посадках або в поєднанні з іншими квітами.На слаболужною гру...

 • Вирощування материнки на своїй ділянці - YavDerevne.ru

  Материнка - мабуть найвідоміший ароматична рослина. Побачила два роки тому в магазині насіння материнки з красивою назвою Хуторянка, вирішила: треба посадити на своїй ділянці, адже виростити її з...

 • Вирощування мангольда - листової буряків

  Мангольд, або листовий буряк вирощується заради соковитих листя з великим вмістом вітамінів і мінералів. Листя ріжуться в салати, як звичайна зелень, використовуються як листя білокачанної капуст...

 • Вирощування обліпихи в саду і на дачі

  На дачі у наших батьків ростуть чудові кущі обліпихи. Багато років тому Сашина тітка привезла кущики зі своєї дачі біля Красноярська. Кожен рік обліпиха дає непоганий урожай. Хочемо і себе в село...