Ріпа

РіпаНапевно, самий перший овоч, про яку ми дізнаємося в дитинстві - це ріпа. Моя молодша дочка дуже любила слухати перед сном про те, як дід посадив ріпку. Ось і мені завжди хотілося виростити, нехай не велику - превелику, хоча б средненкую ріпку. У минулому році смачна, мабуть, була ріпа, хрестоцвіті блішки злопала її дочиста, а я так і не спробувала. В цьому році озброїлася препаратами від хрестоцвітної блішки: зола, тютюнова пил, гірчиця суха і пошукала детальну інформацію про правильному вирощуванні ріпи.

Грядки для ріпи Під ріпу відводяться грядки, на яких до цього не сажались овочі з сімейства хрестоцвітних. Добре садити її після овочів, під які вносили органічні добрива: огірки, картопля, томати, або добре оброблена цілина. Ріпа потребує родючого, добре зволоженому грунті з нейтральною або слабо-кислою реакцією, в сонячному освітленні.

Сусідами можуть бути: морква, огірки, буряк, гарбуз, томати, салат, кріп, шпинат, капуста (мені здається, що капусту, як крестоцветную, не варто садити поруч?). Не дружить ріпа з горохом, хріном, селерою, квасолею.

Посів насіння ріпи Ріпа вважається холодостійких культурою, насіння починає проростати при 2 - 3 градусів тепла, може витримувати заморозки до -2 градусів, але для росту і розвитку рослини оптимальна температура 15 - 18 градусів.

Висівають ріпу у два строки: навесні в квітні і влітку в липні - для зимового зберігання. Сигналом для літньої посадки служить зазвичай початок цвітіння липи.

Садити зручніше терміново-гніздовим способом: зробити борозенки завглибшки 1 - 1.5 см на відстані 20 - 25 см один від одного і сипати насіння з інтервалом 6-8 см один від одного. Посіяну таким способом ріпу зручніше і швидше проріджувати.

Догляд за посівами ріпи Догляд за ріпою полягає в регулярному поливі, прополюванні, розпушуванні і проріджування.

Вважається, що кожній ріпці потрібно місце для того, щоб розкласти листя по землі, тоді вона буде добре рости вшир. Так що виходить, що вигідніше всього ріпу садити не окремої грядкою, а підсаджувати до високих сусідам. Вона додатково ще і прикриє грунт від висихання.

Рекомендується при необхідності поливати ріпу, інакше при недоліку вологи, коренеплоди можуть гірчити.

Прополюванням і розпушування можна замінити на мульчування, коли самі ріпки досить підростуть для підсипання достатнього шару мульчі.

Обов'язково потрібно обробляти посіви ріпи, як і всіх хрестоцвітих, від хрестоцвітної блішки. Для цього посіви і ґрунт на грядці запилюють сухою гірчицею, перцем, тютюновим пилом, золою. Першу обробку проводять одразу після посіву, до сходів.

Прибирання коренеплодів Рано посіяну ріпу починають вибирати для їжі, коли діаметр коренеплоду досягає 3 - 4 див.

Для зимового зберігання ріпу прибирають незадовго до заморозків, в першій половині вересня. Бадилля обрізають на рівні головки коренеплоду. Ріпу зберігають при температурі 2 - 3 градуси в ящиках, пересипавши піском.

Схожі статті:

 • Моркву на нашому городі

  Важко виростити на своїй грядці соковиту солодку морквину? Що потрібно для того, щоб отримати хороший урожай моркви? Для моркви потрібна пухка, трохи осіла земля. Грунт краще підготувати з осені....

 • Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

  Виростити цибулю-порей з першого разу у мене не вийшло. То насіння були не дуже хороші, то мої руки не так взялися за справу. Як би те ні було, але в перший рік проросло тільки одне насіннячко, і...

 • Буряк

  Буряк в цьому році я ще не садила. Торішня, рано посаджена, вийшла занадто великою, от і вирішила спробувати посадити пізніше. До середини липня ще цілком можна садити буряки. Буряк - унікальний...

 • Петрушка коренева

  Коренева петрушка росте без особливих клопотів. Не потрібно садити розсаду, сіється відразу на грядку. У кореневої петрушки, на відміну від листовий, їстівними є і листя і корінь. Листя трохи гру...

 • Редис на нашому городі

  Я поки що так і не вибралася в своє село, ну ніяк не виходить. Але намагаюся час даремно не втрачати і готуватися теоретично. Як тільки з'явлюся на своїй землі, відразу закачу рукави і примусь за...