Редис на нашому городі

Редис на нашому городіЯ поки що так і не вибралася в своє село, ну ніяк не виходить. Але намагаюся час даремно не втрачати і готуватися теоретично. Як тільки з'явлюся на своїй землі, відразу закачу рукави і примусь за справу. Сьогодні я постараюся дізнатися як можна більше про редисці. Це найбільш ранній овоч, який я дуже люблю.

Редис - це холодостійка рослина короткого дня тому найбільш оптимальні терміни для його посадки: квітень - травень і кінець липня - початок серпня. Насіння редиски починають проростати при температурі 3 - 4 градуси, переносять невеликі заморозки. Для росту коренеплодів оптимальна температура 16 градусів.

Редису потрібна родюча, пухкий грунт лужний або слабокислою реакції. Не можна вносити під посіви редиски свіжий гній, в такому випадку почне розвиватися бадилля на шкоду коренеплоду.

Для посіву відбирають великі насіння, особливо для ранньої посадки. Сіяти можна замоченными (не більше ніж на 12 годин) або сухим насінням. Роблять борозенки глибиною 1 - 2 см на відстані 5 - 10 див. Насіння розкладають на відстані 2 - 3 см один від одного.

Ґрунт перед посівом потрібно добре пролити, тоді насіння будуть сходити дружний. Сіяти краще по одному насіння, інакше при проріджуванні можна пошкодити корінь залишився рослини і воно буде гірше рости.

Сходи з'являються через 5-7 днів, тоді їх потрібно прорідити, залишаючи здорові міцні рослини на відстані 4-5 див. На грядці робиться невелике розпушування з підгортанням до сім'ядольних листочків.

Редис потрібно поливати часто. При зав'язуванні коренеплодів поливати помірно, інакше буде рости бадилля, а не самі редиски. До речі, молоденька бадилля дуже смачна, її цілком можна додавати в салат.

Важливо дотримуватися рівномірності поливу. Рясний полив після пересушування ґрунту погіршує смак редиски, вони розтріскуються. При недостатньому поливі рослини частіше стрілку. Потрібно постаратися зберігати грунт в помірно вологому стані

Попередниками редиски можуть бути культури, під які вносили гній. Радять садити редис на грядки, призначені під томати. З порожніх грядок можна встигнути отримати врожай до висаджування томатів на постійне місце.

Треба пам'ятати, що редис відноситься до сімейства хрестоцвітних і уражається відповідними хворобами і шкідниками: кила, хрестоцвіті блішки, капустяні мухи, тому не потрібно садити їх після капусти, рідкісні, ріпи та інших хрестоцвітих.

Для захисту від хрестоцвітної блішки сходи опудривают золою, тютюновим пилом. Можна також грядки перед розпушуванням і підгортанням посипати чорним або червоним перцем, сухою гірчицею (1 чайна ложка на 1 кв. м).

Від капустяної мухи допомагає захистити отпугивающую суміш з 100 г деревної золи, 100 г тютюнової пилу, 1 чайної ложки меленого перцю. Сумішшю посипають грунт у міжряддях і розпушують на глибину 2 - 3 см кожні 3 - 4 дні.

Схожі статті:

 • Редис на нашому городі

  Я поки що так і не вибралася в своє село, ну ніяк не виходить. Але намагаюся час даремно не втрачати і готуватися теоретично. Як тільки з'явлюся на своїй землі, відразу закачу рукави і примусь за...

 • Моркву на нашому городі

  Важко виростити на своїй грядці соковиту солодку морквину? Що потрібно для того, щоб отримати хороший урожай моркви? Для моркви потрібна пухка, трохи осіла земля. Грунт краще підготувати з осені....

 • Мій город

  Сьогодні я взяла фотоапарат і нарешті наробила купу фотографій свого городу з різних точок. Взагалі це дуже цікаво - подивитися на свої грядки чужими очима. І показати іншим. Буду рада отримати в...

 • Готуємо майданчик під город

  Як я вже писала, городом у перший рік ми не займалися, місце було, але не обгороджений. Там суцільною стіною ріс бур'ян у зріст людини. Великі стебла ми повисмикували і склали в купу. Компостну к...

 • Топінамбур - "земляна груша" на моєму городі

  Топінамбур або, як його ще називають, земляна груша - красиве, висока рослина з численними невеликими соняшниками . Воно чудово прикрасить город чи сад, приверне бджіл та інших корисних комах. А...