Моркву на нашому городі

Моркву на нашому городіВажко виростити на своїй грядці соковиту солодку морквину? Що потрібно для того, щоб отримати хороший урожай моркви? Для моркви потрібна пухка, трохи осіла земля. Грунт краще підготувати з осені. Хороші попередники для моркви - культури, під які вносили органічні добрива: томат, капуста, огірки, не рекомендується садити після петрушки, квасолі. Не можна використовувати свіжий гній, як втім і під будь-коренеплоди, інакше більше буде наростати зелень. Місце потрібно вибирати сонячне, добре провітрюване, краще чисте від бур'янів. У перший час сходи моркви ростуть дуже повільно і бур'яни можуть обганяти її зростання.

Насіння моркви можна попередньо підготувати. Можна замочити на 24 години, але вони покриті ворсинками, тому їх потрібно трохи відшліфувати, потерши між долонями. При замочуванні рекомендується зливати воду п'ять - шість разів, поки вона не стане прозорою. Якщо набряклі насіння опудрить крейдою, вони будуть добре видні у борозенках. Перед посадкою насіння підсушують до сипучості.

Моркву на нашому городі

Можна наклеїти насіння на паперову стрічку. Це зручно робити заздалегідь, узимку. На смужку нещільної папери приблизно через 4 см наносять крапельки клейстеру з борошна або крахала і приклеюють насіння. Смужку згинають уздовж, тоді насіння не обсиплються. Коли стрічки просохнуть - згортають в рулон. Посіяну з допомогою смужок морква вже не потрібно буде проріджувати.

Схожість насіння зберігається зазвичай один - два роки, тому краще перевірити їх завчасно. Свіжі насіння мають різкий морквяний запах.

Сіяти моркву можна рано навесні, в квітні - травні. Насіння сіють рядами через 18 - 20 см, насіння зашпаровують на глибину 2 - 3 см. Моркву на нашому городі Морквяні насіння проростає дуже повільно, до трьох тижнів, попередньо замочені - швидше. Сходи можуть витримати заморозки до мінус чотирьох градусів, але перегрів і перезволоження переносять погано. Після посіву грунт слід замульчувати і стежити, щоб не утворювалася кірка на ґрунті, яка буде заважати тоненьким посівам сходити. Моркву на нашому городі Підростаючі морквини потрібно обов'язково проріджувати. При першому проріджуванні між рослинами залишають 1 см, друге проводять при появі п'яти листочків і залишають по 4 см між морквинами. Щоб головки морквин не були зеленими, їх потрібно регулярно обробляти.

Проти шкідників рекомендують обприскувати морква настоєм чорнобривців або хвої, міжряддя посипати золою, порошком з чистотілу, ромашки аптечної.

Моркву для зимового зберігання прибирають у вересні - жовтні. Підкопують її вилами і витягують за гичку, обтрушуючи від землі. Бадилля обрізають на рівні головки коренеплоду.

При підзимовому посіві, в жовтні - на початку листопада, роблять борозенки глибиною 1 см, сіють сухим насінням. Посіви потрібно замульчувати двох-трехсантиметровым шаром перегною.

Схожі статті:

 • Редис на нашому городі

  Я поки що так і не вибралася в своє село, ну ніяк не виходить. Але намагаюся час даремно не втрачати і готуватися теоретично. Як тільки з'явлюся на своїй землі, відразу закачу рукави і примусь за...

 • Редис на нашому городі

  Я поки що так і не вибралася в своє село, ну ніяк не виходить. Але намагаюся час даремно не втрачати і готуватися теоретично. Як тільки з'явлюся на своїй землі, відразу закачу рукави і примусь за...

 • Мій город

  Сьогодні я взяла фотоапарат і нарешті наробила купу фотографій свого городу з різних точок. Взагалі це дуже цікаво - подивитися на свої грядки чужими очима. І показати іншим. Буду рада отримати в...

 • Готуємо майданчик під город

  Як я вже писала, городом у перший рік ми не займалися, місце було, але не обгороджений. Там суцільною стіною ріс бур'ян у зріст людини. Великі стебла ми повисмикували і склали в купу. Компостну к...

 • Топінамбур - "земляна груша" на моєму городі

  Топінамбур або, як його ще називають, земляна груша - красиве, висока рослина з численними невеликими соняшниками . Воно чудово прикрасить город чи сад, приверне бджіл та інших корисних комах. А...