Буряк

БурякБуряк в цьому році я ще не садила. Торішня, рано посаджена, вийшла занадто великою, от і вирішила спробувати посадити пізніше. До середини липня ще цілком можна садити буряки. Буряк - унікальний коренеплід, в ньому такий набір мікроелементів, кислот і сполук, який не зустрічається ні в якому іншому овоче. І виховують її зазвичай на кожному городі.

Найзручніше буряк садити, як ущільнювач на грядці до інших овочів, але можна і окремої грядкою. Буряк добре росте на пухких, багатих органічними речовинами, нейтральних грунтах. На важких і погано оброблених виходять потворні коренеплоди. Не бажано повертати буряк на колишнє місце не раніше, ніж через 3-4 роки.

Садять буряк після огірків, картоплі, цибулі, томатів, не можна після моркви, мангольда, капусти. При змішаних посадках буряк добре впливає на капусту, редис, редьку, салат. Для буряка хороші сусіди - цибуля, шпинат, салат, вона добре переносить сусідство з часником, суницею, огірками, кореневої селери.

Вважається, що кореневі виділення буряків мають антибактеріальну дій, тому вона справляє оздоровчий вплив, наприклад, на моркву.

Насіння буряків проростає при температурі вище 5 градусів. Кожне насіннячко буряків часто представляє з себе супліддя з декількох насіння. Висівають буряк рядами з відстанню між ними 20 див. Насіння зашпаровують на глибину 2 - 3 см, температура грунту на глибині загортання насіння не повинна бути нижче 5 - 6 градусів.

Для прискорення появи сходів можна насіння буряків попередньо замочити при кімнатній температурі. Дня через півтора з'являються поодинокі білі паростки. Тоді насіння підсушують до сипучості і висаджують у влажнйю грунт.

Буряк погано переносить заморозки. Для посадки буряків вибирають сонячне місце з родючим грунтом. Для отримання раннього врожаю буряк садять під зиму в кінці жовтня - початку листопада. При осінній посадці насіння зашпаровують на 3-4 сантиметрову глибину і мульчують торфом або перегноєм.

До появи сходів грунт потрібно розпушувати граблями впоперек рядів. Коли з'являться два справжніх листочка - пора проріджувати. друге проріджування проводять за 4 - 5 листочках, коренеплоди до цього часу зазвичай вже виростають до 3 - 5 см в діаметрі. При остаточному проріджуванні між свеколками залишають не менше 8 див.

Буряк вимоглива до вологи, тому її потрібно регулярно поливати, не допускаючи сильного висихання грунту. За місяць до збирання полив припиняють. Грунт навколо коренів розпушують або мульчують.

Прибирають буряк разі настання холодної погоди, але не чекаючи на морози. Викопану буряк залишають на кілька годин на сонці. Бадилля потрібно зрізати, залишивши 1 - 1.5 див.

буряки Зберігають при підвищеній вологості повітря, краще в ящиках з піском, і температурі близько 2 градусів. Можна скласти насипом в погребі.

Схожі статті:

 • Буряк по-корейськи | Корейські салати готуємо самі

  Здрастуйте, дорогі мої друзі, сьогодні у нас з вами буде буряк по-корейськи. Зовсім недавно я публікувала моркву по-корейськи і ось дійшла черга до буряка. Останнім часом мене прям, що то в корей...

 • Очищення печінки в домашніх умовах - буряк

  Перед процедурою очищення печінки, слід особливу увагу звернути на загальний стан організму, ступінь його забруднення і проблеми. При серйозній зашлакованості організму, перш за все слід почати з...

 • Гарбуз

  Минулий рік був зовсім не гарбузовим. Гарбуз активно цвіла, але зав'язей не утворювала. І лише в кінці серпня зав'язалося кілька гарбузів. Але вони не встигли вирости і визріти, хоча одна гарбуз...

 • Моркву на нашому городі

  Важко виростити на своїй грядці соковиту солодку морквину? Що потрібно для того, щоб отримати хороший урожай моркви? Для моркви потрібна пухка, трохи осіла земля. Грунт краще підготувати з осені....

 • Вирощування цибулі - порею з насіння. YavDerevne.ru

  Виростити цибулю-порей з першого разу у мене не вийшло. То насіння були не дуже хороші, то мої руки не так взялися за справу. Як би те ні було, але в перший рік проросло тільки одне насіннячко, і...