Підрізання вуздечки верхньої губи.

Підрізання вуздечки верхньої губи.

- Ну що таке? Не плач, це зовсім не боляче. Ти вже велика дівчинка і повинна вести себе як дорослий, а я тобі за це чупа чупс куплю.

- Мам, ну який чупа чупс, я ж доросла, і хочу кіндер. Ні, хочу три кіндера.

При цьому, всім своїм виглядом доча дала мені зрозуміти, що торгуватися зараз не варто, і щоб більше не бачити її сльози, я цілком погодилася з висунутими умовами.

Про те, що дитині потрібно робити підрізання вуздечки верхньої губи, ми дізналися перед надходженням у школу, на профілактичному огляді у стоматолога. Можливо, без цього можна було б обійтися, адже донька досить добре і чітко вимовляла літери і звуки. Але між двома передніми зубами була велика щілина і тому, щоб дати зубах можливість зійтися, стоматолог рекомендувала нам зробити підрізання вуздечки верхньої губи.

Вуздечка верхньої губи.

ротової порожнини у дитини існує три вуздечки:

 • Вуздечка верхньої губи.
 • Вуздечка нижньої губи.
 • Вуздечка мови.

Якщо одна з вуздечок занадто коротка, що, втім, зустрічається досить часто, то це неминуче веде до проблем з вимовою звуків, появи щілин між зубами (діастеми) і формування неправильного прикусу. У цьому випадку, лікарі рекомендують підрізати дитині коротку вуздечку, тим самим позбавивши його від ряду проблем, вирішити які з віком буває дуже непросто.

Коротка вуздечка верхньої губи зустрічається набагато частіше, ніж коротка вуздечка нижньої губи і тим більше мови. І, як правило, батьки дізнаються про це, або від логопеда, або після чергового візиту до стоматолога.

Підрізання вуздечки верхньої губи.

Треба зауважити, що зазвичай, підрізання вуздечки верхньої губи робиться дитині 5-8 років, коли молочні зуби починають змінюватися корінними. Це одна з обов'язкових умов, і проводити цю операцію до настання цього моменту не можна.

Існує кілька видів підрізання вуздечки верхньої губи:

 • Френотомия – поперечний розтин вуздечки.
 • Френэктомия – висічення вуздечки.
 • Френулопластика – переміщення місця прикріплення вуздечки.

У наш час, підрізати вуздечку верхньої губи можна двома способами, або скальпелем або лазером. І якщо одні лікарі кажуть, що підрізання вуздечки лазером найбільш безпечний і безболісний варіант, то інші, запевняють, що краще скальпеля поки нічого не придумали. На чому зупинити свій вибір, вирішуйте самі.

Підрізання вуздечки верхньої губи скальпелем.

Ця операція проводиться під місцевою анестезією і триває не більше півгодини. Розсічення вуздечки робиться скальпелем, при цьому може з'явитися несильне кровотеча, після чого, спеціальними нитками накладаються шви.

протягом декількох днів після операції можуть бути неприємні, а іноді хворобливі відчуття, і невелика набряклість. При правильному догляді, рана повністю заживає протягом 8-10 днів, і на її місці утворюється рубець, який з часом повністю розсмоктується.

протягом тижня після підрізання вуздечки скальпелем, рекомендується виключити з раціону харчування дитини, яку тверду їжу. А для кращого загоювання лікар повинен призначити вам спеціальний розчин для полоскання рота.

Підрізання вуздечки верхньої губи лазером.

Ця операція проводиться за допомогою стоматологічного лазера і триває близько 10 хвилин. Місце розрізу обробляється анестезуючою спреєм, після чого промінь лазера, в буквальному сенсі «розчиняє» вуздечку, і тут же споює судини, перешкоджають появі кровотечі.

Основні переваг даного методу - це безкровність, безболісність і відсутність необхідності в накладанні швів. Процес загоєння триває від 2 до 3 днів і, як правило, не супроводжується яким-небудь почуттям дискомфорту.

Варто зауважити, що вартість підрізання вуздечки верхньої губи лазером, коштує трохи дорожче, але навряд чи здоров'я дитини це хороший спосіб заощадити.

Схожі статті:

 • Вуздечки у дитини. Підрізання вуздечки

  Вуздечка верхньої губи у дитини Сучасних батьків хвилює не стільки можлива балакучість їх власного нащадка, скільки косметичний дефект зубного ряду дитини. У легкій паніці вони кидаються до стома...

 • Підрізання вуздечки верхньої губи.

  - Ну що таке? Не плач, це зовсім не боляче. Ти вже велика дівчинка і повинна вести себе як дорослий, а я тобі за це чупа чупс куплю. - Мам, ну який чупа чупс, я ж доросла, і хочу кіндер. Ні, хочу...

 • Коли у дітей з'являються родимки.

  Коли у дітей з'являються родимки, це може стати хвилюючим моментом для молодих мам. Століття високих технологій супроводжується високою захворюваністю онкологією, і рак шкіри серед таких захворюв...

 • Грудне вигодовування при вагітності.

  «Раніше сім'ї були великі, не те, що зараз, - з докором вимовляють деякі бабусі. - А ви одного народите, і носитесь з ним, як з писаною торбою!» Тихо ухмыляюсь. Знаємо-знаємо, чому раніше сім'ї б...

 • Коли можна давати курку дитині?

  Куряче м'ясо є одним з найпоширеніших продуктів. Його із задоволенням їдять і дорослі і діти. Але з появою різних передач всі з жахом дізналися, що в курятину виробник здатний додавати різні хімі...