Коли у дітей з'являються родимки.

Коли у дітей з'являються родимки.

Коли у дітей з'являються родимки, це може стати хвилюючим моментом для молодих мам. Століття високих технологій супроводжується високою захворюваністю онкологією, і рак шкіри серед таких захворювань – на перших місцях. Особливо страшно, коли хворіє дитина. Тому стурбовані материнські очі, день у день вдивляються в кожну цятку на ніжною шкірочкою малюка, а коли у дітей з'являються родимки, вони не можуть знайти спокою, задаючись питаннями: «чи Не занадто рано вони виникли?» і «чи Не це перший «дзвіночок» меланоми?». Давайте детальніше розберемося в цьому питанні, щоб надалі, коли у ваших дітей будуть з'являтися родимки, ви не панікували, але і не пропустили б небезпечне захворювання.

Коли у дитини з'являється перша родимка?

У цьому питанні дуже важливу роль грає спадковість. Деякі родимки немов «переходять» у спадок від старшого члена сім'ї до молодшого – причому в більшості випадків діти успадковують розташування родимок мами. Такі невуси (так по-науковому називають родимки) бувають помітні з самого народження або виникають протягом першого року життя малюка, стаючи предметом сімейної гордості. При народженні у деяких дітей відзначаються різні пігментні плями на тілі: коричневі або синюваті (їх в народі прозвали «монгольські плями»), які з віком бліднуть або зовсім зникають.

Особливо неприємні випадки, коли у новонародженого виявляється великих розмірів родимка на обличчі або іншої частини тіла. Тут вже мами більше думають про естетичну сторону питання, ніж про здоров'я їх чада. Якщо родимка не розростається, доведеться почекати до 15-17 років, і тільки тоді задуматися про її видалення.

У більшості випадків до семи років у дітей з'являються родимки, причому не одна, а кілька. У яких же випадках бити тривогу, і до якого лікаря бігти за порадою?

На що звертати увагу, коли у дітей з'являються родимки.

Невуси можуть похвалитися різноманітністю форм, розмірів і кольорів – від маленьких чорних точок, до солідних родимих плям у формі якої-небудь країни або з рідкими волосками прямо в центрі. Поки вони знаходяться в «сплячому» стані, тобто залишаються такими, як є, вони не повинні вас турбувати. Будь-яка зміна невуса – привід для візиту до лікаря. Під змінами мається на увазі зміна кольору родимки, її розширення або піднесення над шкірою.

Коли у дитини з'являється родимка спочатку нерівної форми або змішаних кольорів, вам також слід показати її фахівця, щоб той встановив її характер і виробив подальшу стратегію.

Коли у дітей з'являються родимки, перш за все, батьки звертаються до педіатра. Оглянувши підозрілий освіта, педіатр може направити вас до дерматолога або відразу до онколога. Лякатися не треба: якщо лікар рекомендує огляд онколога, це ще не означає наявність у дитини раку шкіри. Просто такий родимці треба приділяти підвищену увагу, щоб не пропустити початок захворювання, якого, в принципі може і не бути. За статистикою, рак шкіри утворюється з родимки лише в 50% випадків. Щоб знизити ризик його розвитку, дитини з дитинства слід навчити, чого не слід робити з родимками.

запобіжні Заходи.

Вчені встановили пряму залежність між імовірністю розвитку раку і тривалим перебуванням на сонці. Вірогідність тим вище, чим більше родимок є на тілі дитини. Рідкісні, але великі невуси, також не варто піддавати дії сонячних променів. У літній час рекомендація не виставляти дитини під палючі промені особливо важлива, тому, навіть якщо ви приїхали на курорт і дуже хочеться всією сім'єю повалятися на пляжі, виберіть для цього ранкові години (до 11.00) або пообідній час (після 16.00). Коли у дітей з'являються родимки, доводиться йти на певні жертви, але дана міра піде їм тільки на користь. У багатьох дітей з'явилися родимки викликають великий інтерес в період з 2 до 5 років. Як можна раніше донесіть до дитини, що в невуса немає нічого небезпечного, якщо їх зайвий раз не турбувати. Малюк повинен знати, що їх колупання і здирання загрожує серйозною операцією. Ви, напевно, бачили людей з великими родимками на обличчі, і дивувалися, чому їх досі не видалили. Справа в тому, що навіть хірургічне видалення небажаної родимки може спровокувати рак шкіри. Тому інколи краще стерпіти здивовані погляди, ніж піддати себе ризику захворювання.

Родимки, розташовані в місцях, де дитина може легко їх травмувати, покажіть лікаря – можливо, найкраще у вашому випадку – своєчасно видалити таку перешкоду. Якщо у дитини з'явилася родимка, і він її «благополучно» здер, необов'язково викликати «швидку», а ось здатися лікаря-фахівця не завадить.

У цілому, родимки не так небезпечні, як вважають деякі люди, якщо їх поведінка тримати під контролем. Коли у вашої дитини з'являється родимка незвичайних розмірів і кольору, коли навколо існуючого невуса виникає роздратування, він починає лущитися або кровоточити або різко блідне – негайно зверніться до лікаря. Рак шкіри, розпізнаний на ранній стадії, добре піддається лікуванню і не вимагає застосування хіміотерапії, тому – не змарнуйте час!

Схожі статті:

 • Навчання фігурного катання дітей. Коли варто ставити дитину на лід?

  Крім бажання, потрібні ковзани. Які вибрати ковзани? Головне — не купувати пластмасові ковзани і ті, які мають розсувний черевик. В безрозмірних ковзанах нога відчуває себе некомфортно. Розмір чер...

 • Стрижка дітей. Коли стригти дитину?

  Так, коли ж стригти дитину? Важливо, щоб дитина усвідомлював те, що з ним роблять. Адже дітлахи до трьох років відчувають себе, як єдине ціле і тому лякаються, коли хтось намагається зруйнувати ц...

 • Користь плавання для дітей, коли краще починати займатися?

  Користь плавання відома з давніх років, коли люди займалися цим видом спорту, як для тренувань, так і просто для приємного проведення часу. Головним плюсом плавання є те, що завдяки выталкивающем...

 • Коли у дітей з'являються родимки.

  Коли у дітей з'являються родимки, це може стати хвилюючим моментом для молодих мам. Століття високих технологій супроводжується високою захворюваністю онкологією, і рак шкіри серед таких захворюв...

 • Засоби від кашлю для дітей.

  Будь-яка мама погодиться з тим, що немає на світі нічого важливіше й дорожче, ніж дитина, і звичайно ж, його здоров'я. З настанням холодів ця проблема відчувається найбільш гостро, особливо в сім...