Грудне вигодовування при вагітності.

Грудне вигодовування при вагітності.

«Раніше сім'ї були великі, не те, що зараз, - з докором вимовляють деякі бабусі. - А ви одного народите, і носитесь з ним, як з писаною торбою!» Тихо ухмыляюсь. Знаємо-знаємо, чому раніше сім'ї були великими. Справа тут зовсім не у всепоглинаючої любові до дітей і бажання зміцнити родинне дерево. Численні пологи, наступні у жінок одні за іншими, - результат невмілого використання контрацепції. А точніше повного відсутності будь-якої контрацепції за винятком перерваного статевого акту, який, як відомо, дає дуже ненадійну захист. Грудне вигодовування при вагітності в ті часи не було рідкістю: годували немовлят раніше довгостроково, і нова вагітність дуже часто наступала, коли старший малюк ще не було забрано від грудей.

чи Можна завагітніти при годуванні грудьми?

Велике число дітей-погодок наочно демонструє відповідь на це питання. Так, вагітність при грудному вигодовуванні не рідкість, а скоріше, звичайне явище.

Проте така вагітність являє собою велике навантаження на виснажений після виношування і вигодовування дитини першого організм матері. Природою передбачено деяка природна захист жінки від ранньої вагітності. Під час грудного вигодовування концентрація пролактину в крові жінки залишається високою, що призводить до придушення овуляцій. Це проявляється відсутністю менструального циклу. Багато пар не використовують жодних методів контрацепції в цей час, покладаючись на принцип «немає місячних – немає вагітності». Однак цей метод має далеко не 100% надійністю і працює, тільки якщо ви годуєте малюка на першу його вимогу, нічим його не докармливая і недопаивая. Якщо молока мало – швидше за все, і пролактину теж виробляється недостатньо, а отже, овуляції відновляться набагато швидше.

Овуляція – дозрівання яйцеклітини, здатної до запліднення, відбувається раніше першої менструації, тому зачаття можливо ще до відновлення нормального циклу.

Можна продовжувати грудне вигодовування, якщо вже настала наступна вагітність?

Лікарі повідомляють, що грудне вигодовування при вагітності переривати необов'язково, проте тут є багато спірних моментів:

Кількість і якість грудного молока змінюється. Це відбувається через зміни гормонального фону жінки при вагітності. В результаті гормональної перебудови молоко може продукуватися в меншому обсязі або зовсім зникнути. Але навіть якщо лактація зберігається, грудне вигодовування при вагітності часто виявляється неможливим через небажання дитини брати груди внаслідок зміни смакових характеристик молока. Ця хитрість природи захищає організм жінки від виснаження. Вигодовувати відразу двох – практично непосильне завдання.

Грудне вигодовування при вагітності призводить до стимуляції сосків губами малюка. Як наслідок - мимовільні скорочення матки через вироблення гормону окситоцину. У післяпологовому періоді скорочення матки сприяють її швидкому відновленню, але при настанні вагітності такі скорочення можуть стати причиною невиношування. Однак цей момент є спірним. Адже багато пар не припиняють на період вагітності статеве життя, а жіночий оргазм також супроводжується скороченням м'язів матки, і переривання вагітності при цьому не відбувається.

Вважається, що організм жінки повністю відновлюється після вагітності і пологів тільки через 2 роки і більше. Не секрет, що сама вагітність – чимале навантаження на всі системи органів матері. Більшість жінок під час вагітності мають залізодефіцитну анемію, брак вітамінів і мікроелементів. Під час лактації дефіцит ускладнюється, адже організм стає справжньою фабрикою з виробництва молока. Рання вагітність на цьому тлі призводить не тільки до виснаження сил у матері, але і до затримок розвитку у плода. Шийка матки, пошкоджена в пологах (що практично неминуче), може нещільно змикатися, створюючи загрозу невиношування.

Особливу проблему представляє настання вагітності у жінок, родоразрешенных шляхом кесаревого розтину. Шрам на матці ще не встиг організуватися, і в останньому триместрі вагітності (а іноді й раніше) може виявитися його неспроможність, загрозлива розривом матки в області рубця.

Як бачите, питання грудного вигодовування при вагітності досить складний і неоднозначний. Але це зовсім не привід до переривання вагітності, якщо вона все ж настала. Нормалізуйте свій раціон харчування, пийте полівітаміни, попросіть близьких допомогти вам у догляді за дитиною і не забувайте регулярно відвідувати лікаря. Грудне вигодовування при вагітності може бути продовжено, якщо мама і малюк налаштовані на це. Однак молока може вироблятися менше, тому слід подбати, щоб дитині вистачало їжі.

При супутній патології у матері, спровокованої попередньою вагітністю (важкої анемії, загострення пієлонефриту, варикозної хвороби та інших захворювань, вагітність при яких протипоказана або небажана), приділіть питання контрацепції у післяпологовому періоді особливу увагу.

Схожі статті:

 • Коли з'являється живіт при вагітності?

  Багато жінок, які чекають малюка, з хвилюванням запитують у народжували подруг, коли з'являється живіт при вагітності? Ті, хто давно планував дитини і з нетерпінням його чекає, поспішають помилув...

 • Засоби від молочниці при вагітності.

  Практично кожна жінка не з чуток знає, що таке вагінальний кандидоз, або, просто кажучи, «молочниця». Здавалося б, нічого складного в лікуванні молочниці немає, адже досить просто зайти в аптеку...

 • Засоби від молочниці при вагітності.

  Практично кожна жінка не з чуток знає, що таке вагінальний кандидоз, або, просто кажучи, «молочниця». Здавалося б, нічого складного в лікуванні молочниці немає, адже досить просто зайти в аптеку...

 • Авіаперельоти при вагітності.

  Самим швидким і зручним способом подолати велику відстань за короткий проміжок часу є авіапереліт. Що не кажи, але провести пару годин в комфортабельному літаку набагато приємніше, ніж півдня вит...

 • Коли з'являється живіт при вагітності?

  Багато жінок, які чекають малюка, з хвилюванням запитують у народжували подруг, коли з'являється живіт при вагітності? Ті, хто давно планував дитини і з нетерпінням його чекає, поспішають помилув...