Біфідобактерії для дітей.

Біфідобактерії для дітей.

Опускаючи всю наукову та медичну термінологію, можна сказати, що біфідобактерії - це корисні мікроорганізми, представники нашого з вами кишечнику, які становлять майже 90% від усіх його «мешканців». Це так звані «будівельники», які допомагають нашому організму, і «слуги», які атакують шкідливі мікроби, потрапляючи в наш організм. Цікаво, що всі ми народжуємося з абсолютно «чистим» кишечником, який заселяється біфідобактеріями приблизно в перші 10 днів життя. Патогенні ж мікроорганізми можуть потрапити в наш кишечник під час пологів. Виходить, що співвідношення хороших і поганих мікроорганізмів у кишечнику у новонародженої дитини далеко не ідеально, а зробити його таким може тільки мати, що годує грудьми. Саме через грудне молоко дитина отримує свої перші біфідобактерії, які допомагають йому правильно розвиватися і бути здоровим!

Кількісне і якісне співвідношення біфідобактерій постійно змінюється. Воно залежить не тільки від харчування, умов існування та наявності захворювань, але і від психоемоційного, неврологічного і фізичного стану людини. Теоретично переважаючим кількість цих біфідобактерій в організмі стає тоді, коли вік людини досягає 5-6 років. Вважається, що в цей час організм дитини стає повністю самостійний - він у стані сам себе обслужити і захистити від «зовнішніх агресорів». Тобто, по ідеї, до 6 років організм повинен бути пристосованим до всіх наявних мікроорганізмів, а дитина 6 років не повинен ніколи хворіти. Однак на практиці цього не відбувається. Чому? Зниження тривалості грудного вигодовування, незбалансоване харчування, хронічні захворювання, негативні зміни в навколишньому природному середовищі, високі навантаження, низький рівень профілактики та нездоровий спосіб життя - усе це серйозно впливає на стан мікрофлори кишечника і, як наслідок, на наш імунітет.

Особливо страждають від дефіциту біфідобактерій новонароджені. На відміну від біфідобактерій, які потрапляють у кишечник ззовні, погані бактерії - збудники різних інфекційних і вірусних захворювань, потрапляють в кишечник дитини внутрішньоутробно або орально під час пологів. Ось чому дуже важливо годувати дитину грудьми, хоча б перший місяць його життя, щоб дати шанс біфідобактерій вирівняти їх співвідношення з патогенними мікробами. Якщо до всього іншого, в перші дні життя дитини, йому призначалося і проводилося лікування антибіотиками, а вони завжди руйнівно діють на біфідобактерії, про повноцінну мікрофлорі новонародженого можна забути зовсім. Як результат, у таких дітей ми спостерігаємо різке зниження імунітету, часті простудні захворювання, розлади шлунково-кишкового тракту, захворювання органів травлення, дисбактеріоз, діатез та алергію.

Навіщо потрібні біфідобактерії для дітей?

1. Біфідобактерії регулюють склад мікрофлори кишечника - як на кількісному, так і на якісному рівні.

2. Вони стимулюють перистальтику і беруть безпосередню участь у всіх процесах травлення.

3. Вони безпосередньо беруть участь у гідролізі білків, допомагають зброджувати вуглеводи, омылять жири, розчинятися клітковині.

4. Біфідобактерії допомагають синтезуватися білків, амінокислот, фолієвої кислоти, нікотинової кислоти, а також вітамінів групи В і вітаміну «До».

5. Біфідобактерії сприяють засвоєнню мікроелементів, особливо коли мова йде про кальцій, вітамін «D» і залозі.

6. Вони постачають наш організм незамінні амінокислоти.

7. Покращують опірність до алергії, анемії і рахіту.

8. Стимулюють формування лімфоїдного апарату і підвищують імунну систему.

9. Підвищують активність лізоциму - антибактеріального ферменту, який руйнує стінки бактерій на клітинному рівні.

10. Зменшують ймовірність проникнення різних токсичних продуктів патогенних бактерій.

Коли необхідні біфідобактерії для дітей?

Як ми вже зрозуміли, біфідобактерії самі не з'являються, а з часом їх кількість лише зменшується, особливо після курсу лікування антибіотиками, під час простудних, вірусних, інфекційних і хронічних захворювань, в період сильних фізичних, розумових і емоційних навантажень. Де ж взяти біфідобактерії для дітей, якщо з грудного віку вони вже виросли і/або годувати груддю немає можливості? Відповідь проста - використовувати аналоги - препарати, які розроблені спеціально для того, щоб заповнити або відновити нормальну мікрофлору в кишечнику. Але як зрозуміти, що дитині необхідні біфідобактерії?

Біфідобактерії для дітей. Показання до застосування.

 • коліки;
 • болі в животі;
 • здуття;
 • частий метеоризм;
 • рідкий стілець;
 • діарея;
 • запори;
 • неприємний запах з рота;
 • металевий присмак у роті;
 • помітне зниження апетиту;
 • зригування, нудота і навіть блювота;
 • алергічні реакції організму;
 • часті простудні захворювання;
 • прийом антибіотиків.

Які лікарські препарати, що містять біфідобактерії для дітей, існують?

Пробіотики - це лікарська форма живих біфідобактерій. Вони призначаються лікарем і при необхідності використовуються з перших днів життя дитини. Різноманітність пробіотиків у сучасному світі дуже велике: вони не тільки випускають різні виробники і упаковують в різні упаковки, але і способи їх вживання бувають різними.

Біфідобактерії для дітей випускають в порошку, в капсулах, в рідкому вигляді і в свічках.

Пробіотики в порошку, незважаючи на низьку вартість, мають недоліки: в їх складі лише один вид біфідобактерій, їх необхідно розбавляти водою, вони застосовуються строго за 30 хв. до їди, їх ефективність значно знижується під час лікування антибіотиками і вони частково руйнуються в шлунку. До того ж треба розуміти, що порошок - це висушені бактерії. Під час сушіння вони втрачають частину своїх корисних властивостей, а потрапляючи в кишечник, часто виходять з нього природним шляхом, так і не встигнувши відновитися.

Біфідобактерії для дітей в капсулах,такі, як: «Лінекс», «Біфідумбактерин», «Аципол», «Примадофилус» в цьому сенсі набагато краще, ефективніше і зручніше у використанні. У своєму складі вони мають кілька видів біфідобактерій, їх реально вживати паралельно з антибіотиками і їм не страшний травний сік, так як вони знаходяться в капсулі. Однак, це той же висушений порошок, і він має ті ж недоліки, що й перший вид пробіотиків.

Біфідобактерії для дітей в свічках вважаються найменш ефективними. По-перше, тому що кількість бактерій їх в рази менше, так як частина свічки займає парафін. А, по-друге, вони менш ефективні в силу тривалості методу їх доставки в кишечник.

найефективніші біфідобактерії для дітей, особливо для немовлят, - це пробіотики в рідкому вигляді, такі як: «Біфіформ», «Біфідум», «Биовистин», «Біфідумбактерин», «Пробифор», «Трилакт», «Дюфалак», «Біфідум-мульти-1» і «Лактусан». Компоненти таких пробіотиків сприяють хорошому прикріпленню бактерій, їх не потрібно розбавляти водою і вони досить ефективні разом з антибіотиками. Однак необхідно дотримуватися час прийому і вони теж частково можуть руйнуватися шлунковим соком. Позитивний момент біфідобактерій в рідкому вигляді ще й у тому, що вони починають діяти відразу після проковтування і позитивно впливають ще й на слизову рота, шлунок і тонку кишку.

Біфідобактерії для дітей. Які є протипоказання?

 • Індивідуальна непереносимість;
 • Алергічні реакції;
 • Відповідність віку. (Порошки і рідкі - дітям будь-якого віку.Свічки і капсули - з 3 років.)

Біфідобактерії для дітей. Важлива інформація.

1. Пробіотики вживаються за призначенням лікаря!

2. Для новонароджених дітей краще пробіотики в рідкому вигляді. Для дітей старше 3-х років - в капсулах.

3. Для отримання необхідного ефекту пробіотики необхідно пити курсами.

4. У складі пробіотиків може бути один вид біфідобактерій, але найчастіше вони містять ще і лактобактерії, а також інші мікроорганізми. Більш ефективними вважаються об'єднані пробіотики, а також ті, які поєднуються ще й з пребіотиками, що стимулюють ріст біфідобактерій.

5. Не забувайте про кисломолочних продуктах і про спеціальні молочні суміші та каші, які містять біфідобактерії для дітей, однак, пам'ятайте, що для дитини немає нічого краще грудного молока!

Схожі статті:

 • Гінгівіт у дітей.

  Ваш малюк скаржиться на те, що йому боляче їсти і чистити зубки? Уважно подивіться на стан його ясен, можливо, у нього гінгівіт. Чим допомогти дитині, якщо у нього запалилися ясна, вони сверблять...

 • Засоби від кашлю для дітей.

  Будь-яка мама погодиться з тим, що немає на світі нічого важливіше й дорожче, ніж дитина, і звичайно ж, його здоров'я. З настанням холодів ця проблема відчувається найбільш гостро, особливо в сім...

 • Ігри для дітей взимку на свіжому повітрі.

  Незважаючи на те, що взимку буває дуже холодно, гуляти з дітьми необхідно, навіть коли на градуснику мінус 20! Свіже повітря дуже корисний для дитячого організму. Але що робити на вулиці в холодн...

 • Фруктове пюре для грудничка.

  Фрукти – цінний продукт харчування, який містить величезну кількість корисних мікроелементів, необхідних для правильного і повноцінного розвитку дітей. Вітаміни, легкозасвоювані вуглеводи, мінера...

 • Який матрац краще для дитини?

  Комфортний сон – запорука бадьорості і здоров'я вашої дитини, але незважаючи на великий асортимент дитячих матраців, які пропонують нам сучасні виробники, зробити правильний вибір досить складно....